Gizlilik Politikası

1) GİRİŞ VE GENEL BİLGİLER

Bu Gizlilik Politikası, Phoenix Minecraft'ın nasıl olduğunu açıklar. Phoenix Minecraft sizinle ilgili bilgilerin yanı sıra bu kullanım ve paylaşım hakkındaki haklarınız ve seçimleriniz hakkında bilgi toplar, kullanır, paylaşır ve bu ayrıca bir bağlantı gönderen herhangi bir çevrimiçi hizmet konumunu kullanımınız için de geçerlidir. Web sitemizi, sahip olduğumuz ve kontrol ettiğimiz ve çevrimiçi hizmet sağladığımız yerlerde kullanabileceğimiz tüm özellikleri, içeriği ve diğer hizmetleri içeren bu Gizlilik Politikası'nı toplu olarak, " Hizmet " içerir. Bu Gizlilik Politikası, Hizmet dışındaki bilgi toplama faaliyetlerimiz için geçerli değildir (aşağıda aksi belirtilmedikçe veya toplama sırasında belirtilmemiştir).

Hizmeti kullanarak, Hizmet Şartları 'nı ve koleksiyonumuzu, kullanım ve açıklama uygulamalarımızı ve bu Gizlilik Politikasında açıklanan diğer etkinlikleri kabul etmiş olursunuz. Kabul etmez ve onaylamazsanız, Hizmeti kullanmaya son verin.

Gizlilik uygulamalarımız hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıdaki “Bize Ulaşın” bölümünde belirtilen şekilde bizimle iletişime geçin.

2) TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER

1.1) Phoenix Minecraft Hizmetleri kullanımınız sırasında bilgi girişi yaparak sağladığınız bilgileri topluyoruz. Aşağıdakiler bunlar arasındadır:

 • E-posta adresiniz, doğum tarihiniz, oyun içi adınız (rumuz) ve benzer iletişim bilgileriniz.
 • Phoenix Minecraft Hizmetleri’ne erişimin güvenliğini sağlamamız için bize yardımcı olan kullanıcı adınız ve oturum açma tarihleriniz, IP adresleriniz gibi ayrıntılar.
 • Satın alımlarınızın işlenmesinde yardımcı olması için adınız, fatura adresiniz, telefon numaranız, ödeme methodunuz ve başka ayrıntılar.
 • Yardım Merkezi ile ilgili bilgileriniz. Yardıma ihtiyacınız olduğu konular, destek talepleriniz, hesap ve sipariş ayrıntılarınız.
 • Tercihleriniz, ilgi alanlarınız ve genel demografik bilgiler.
 • Yarışma veya çekilişlerle bağlantılı olarak bizimle paylaştığınız bilgiler.
 • Phoenix Minecraft hesabı bilgileriniz.

1.2) Phoenix Minecraft Hizmetleri kullanımınız sırasında kullanım deneyiminizi, etkileşimi nasıl yürüttüğünüzü ve bunları yapmak için kullandığınız cihaz ve yazılımı anlamak için birtakım bilgiler topluyoruz. Aşağıdakiler bunlar arasındadır:

 • İletişim Verileri. Adınızı ve soyadınızı, e-posta adresinizi, posta adresinizi, telefon numaranızı ve diğer benzer iletişim bilgilerinizi topluyoruz.
 • Kimlik. Kimlik doğrulama ve hesap erişimi için şifreleri, şifre ipuçlarını ve benzeri güvenlik bilgilerini topluyoruz.
 • Ödeme Verileri Ödeme aracı numaranız (kredi kartı numarası gibi) ve ödeme aracınızla ilişkili güvenlik kodu gibi bir satın alım yaparsanız, ödemenizi işleme koymak için gereken verileri toplarız.
 • Profil Verileri. Kullanıcı adınızı, ilgi alanlarınızı, favorilerinizi ve diğer profil verilerinizi topluyoruz.
 • Oyuncu Verileri. Sıralamanızı, oyuncu tercihlerini, bulunan kupaları, klan üyeliğini, topluluk üyeliğini, arkadaşları ve arkadaşlık isteklerini, göz ardı edilen oyuncuları, cezaları ve reklam katılımını topluyoruz.
 • Alımlar. Satın alma süresi, öğe türü ve miktarı dahil olmak üzere tüm oyuncu alımlarını topluyoruz.
 • Anketler ve Oylar. Oyunlara verdiğiniz oyların yanı sıra anketlere verdiğiniz yanıtları topluyoruz.
 • İçerik ve Sohbet. Yazdığınız geri bildirim ve ürün incelemeleri ya da destek ekibimize verdiğiniz sorular ve bilgiler gibi bize gönderdiğiniz iletilerin içeriğini topluyoruz. Ayrıca, kullandığınız hizmetleri sağlamak için iletişiminizin içeriğini gereken şekilde topluyoruz. Örneğin, Hizmet üzerinden başka bir kullanıcıyla sohbet ederseniz, söz konusu sohbetin içeriğini size ve diğer kullanıcıya yönlendirdiğiniz şekilde görüntülemek için toplamamız gerekir.

3) BİLGİLERİ NASIL TOPLADIĞIMIZ

Sizin sağladığınız bilgilere ek olarak Phoenix Minecraft Hizmetleri kullanımınız sırasında bazı verileri otomatik olarak topluyor ve kaydediyoruz. Bu bilgiler Phoenix Minecraft Hizmetleri’nin sağlanabilmesi için gerekli bilgilerdir.

 • Çerezler ve bağlantılı teknolojiler ile.
 • Web sitelerimiz aracılığıyla.
 • Oyun istemcisi ve programlarımızdan.

4) BİLGİLERİ NASIL KULLANDIĞIMIZ

Hakkınızdaki bilgileri aşağıdakiler dahil yasal çıkarlarımız için kullanırız:

 • Kayıt ve hesabınız dahil olmak üzere Hizmetimizi yönetmek.
 • Yorumlarınıza, sorularınıza ve isteklerinize yanıt vermek ve müşteri hizmetleri sunmak gibi sizin tarafınızdan istenen hizmetleri gerçekleştirmek.
 • Size teknik bildirimler, güncellemeler, güvenlik uyarıları, politikalarımızdaki değişikliklerle ilgili bilgiler ve destek ile idari mesajlar göndermek.
 • Dolandırıcılığı, politikaları veya şartları ihlal etmeyi ve tehdit veya zararı önlemek ve ele almak.
 • Trendleri, kullanımı ve etkinlikleri izleyip ve analiz etmek.
 • Odak grupları ve anketler dahil, araştırma yapmak.
 • Hizmeti veya diğer Phoenix Minecraft web sitelerini, uygulamalarını, pazarlama çabalarını, ürünlerini ve hizmetlerini iyileştirmek.

Ayrıca, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, hakkınızdaki bilgileri izninizle kullanırız:

 • Uygunluğunuzu doğrulayın ve girdiğiniz Promosyonlar ile ilgili ödüller vermek.
 • Size ve ilginizi çekebilecek üçüncü taraf ürünlerimiz, teklifleriniz, promosyonlarınız, ödülleriniz, etkinlikleriniz ve hizmetlerimiz ile ilgili iletişiminize göndermek.
 • Hizmetimizdeki ve diğer platformlardaki ve hizmetlerdeki ilgi alanlarınıza göre uyarlanmış içerik, özellikler ve reklamlar geliştirmek ve göstermek.
 • Size ve rızanızla açıklanan diğer amaçları yerine getirmek.

Sizi tanımlamayan (tanımlanmamış bilgiler de dahil olmak üzere), geçerli yasaların yasakladığı durumlar dışında, sizin yükümlülüğünüz olmadan, bilgileri kullanabiliriz. Bilgilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili haklarınız ve seçimleriniz hakkında bilgi için, lütfen aşağıdaki “Haklarınız ve Seçimleriniz” başlıklı bölüme bakın.

5) BİLGİLERİ NASIL PAYLAŞTIĞIMIZ

Hakkınızdaki bilgileri şu şekilde paylaşıyoruz:

 • Servis sağlayıcıları. Bilgilerinizi bizim adımıza yaptıkları çalışmalarla bağlantılı olarak acentelerimiz, satıcılarımız ve diğer hizmet sağlayıcılarımızla toplu olarak “ Hizmet Sağlayıcıları ” paylaşabiliriz. Servis Sağlayıcılar, ödeme işleme, veri analitiği, pazarlama ve tanıtım hizmetleri, Promosyonlar, web sitesi barındırma ve teknik destek gibi hizmetlerde bize yardımcı olur. Servis Sağlayıcıların bilgilerinizi bu yardımın dışında bir amaç için kullanmalarına izin verilmez, bununla birlikte sizi tanımlayamayan veya başka amaçlar için tanımlanmamış verileri kullanmalarına izin verebiliriz.
 • Bağlı. Bilgilerinizi, ana şirketlerimiz ve kardeş şirketlerimiz dahil olmak üzere ilgili kurumlarımızla paylaşabiliriz. Örneğin, bilgilerinizi müşteri desteği, pazarlama ve teknik işlemler için ortaklarımızla paylaşabiliriz.
 • İş ortakları. Bilgilerinizi ortak markalı hizmetler sunmak, ürünlerimizi satmak veya dağıtmak ya da ortak pazarlama faaliyetlerine katılmakla bağlantılı olarak paylaşabiliriz. Örneğin, size ürün desteği sağlamak amacıyla sizinle ilgili bilgileri bir satıcıyla paylaşabiliriz.
 • Promosyonlar. Promosyonlarımız üçüncü taraflarca müştereken desteklenebilir veya teklif edilebilir. Bir Promosyona gönüllü olarak katılmayı tercih ederseniz, bilgilerinizi, Promosyonu yöneten resmi kurallarda ve ayrıca idari amaçlarla ve yasaların gerektirdiği şekilde (örneğin kazananlar listesinde) üçüncü taraflarla paylaşabiliriz. Bir Promosyona girerek, bu Promosyonu düzenleyen resmi kuralları kabul edersiniz ve geçerli yasaların yasakladığı durumlar dışında, sponsorun ve / veya diğer tarafların adınızı, sesinizi ve / veya benzerliğini reklam veya pazarlama materyallerinde kullanmalarına izin verebilirsiniz.
 • Üçüncü kişiler. Taleplerinizi kolaylaştırmak amacıyla (örneğin, Hizmet üzerindeki faaliyetleriniz hakkında bir sosyal ağla bilgi paylaşmayı seçtiğinizde) ve reklamları uyarlamak, Hizmetlerimizi ölçmek ve geliştirmek ve reklam etkinliğimizi sağlamak amacıyla bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.
 • Birleşme veya Devralma. Bilgilerinizi, herhangi bir teklif edilen veya fiili birleşme, satın alma, satma veya varlığımızın bir kısmının veya bir kısmının tamamı veya bir kısmının devri ya da birleşmesi ile ilgili olarak ya da müzakere sırasında paylaşabiliriz. Başka bir işletmeye iş yapabiliriz.
 • Güvenlik ve Zorunlu İfşa. Bilgilerinizi, ulusal güvenlik veya yasa uygulama gerekliliklerini karşılamak da dahil olmak üzere, kamu makamlarının yasal taleplerine cevap olarak yasalara veya diğer yasal işlemlere uymak için ve gerektiğinde paylaşabiliriz. Bilgilerimizi, Hizmet veya üçüncü tarafların haklarını, mülklerini, yaşamını, sağlık, güvenlik ve güvenliğini korumak için paylaşabiliriz.
 • Razı olmak. Bilgilerinizi, size açıklanan diğer herhangi bir amaç için ve izninizle paylaşabiliriz.

Yukarıda belirtilenleri sınırlamadan, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, sizi tanımlamamış veya sizin hakkınızda tanımlanmamış bilgileri üçüncü şahıslar veya bağlı kuruluşlarla, yürürlükteki yasaların yasakladığı durumlar dışında herhangi bir amaç için paylaşabiliriz. Bilgilerinizi nasıl paylaştığımızla ilgili haklarınız ve seçimleriniz hakkında bilgi için, lütfen aşağıdaki “Haklarınız ve Seçimleriniz” başlıklı bölüme bakın.

6) KAMUYA AÇIK BİLGİ

Hizmetin kullanıcı profilleri, forumlar, gönderiler, yorumlar ve bloglar gibi belirli bölümleri, dünyayla bilgi paylaşmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Hizmetimiz aracılığıyla kamuya bilgi verirseniz, diğer kişilerin de buna erişimi olacaktır. Lütfen, herkese açık bir bilgi vermeden önce dikkatlice düşünün, çünkü halka açık olan her türlü bilgiden yalnızca siz sorumlusunuz. Bilgi gönderdikten sonra, bu bilgileri düzenleyemez veya silemeyebilirsiniz.

7) ÜÇÜNCÜ ŞAHIS WEB SİTELERİ VE HİZMETLERİ

A. Üçüncü Kişiler Hizmetleri.

Hizmetimiz, üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve sahip olunan web sitelerine, konumlara, platformlara ve hizmetlere ilişkin içerik ve bağlantılar içerir “ Üçüncü Taraf Hizmetleri ”. Bu Üçüncü Şahıs Hizmetleri, Sizin hakkınızda bağımsız olarak bilgi toplamak için İzleme Teknolojilerini kullanabilir ve sizden bilgi isteyebilir. Üçüncü şahıslar tarafından toplanan ve saklanan bilgiler (Hizmetimiz, bir Üçüncü Taraf Hizmeti, bir Üçüncü Taraf Özelliği (aşağıda tanımlanmıştır) veya bir üçüncü taraf cihazı aracılığıyla), bizimle hangi bilgileri paylaştığı dahil olmak üzere kendi politika ve uygulamalarına tabi olmaya devam eder. Hizmetlerinde ve cihazlarında hak ve tercihleriniz ve Türkiye’de veya başka yerlerde bilgi depolayıp saklamadıkları. Kendinizi tanımanızı ve gizlilik politikalarını ve kullanım koşullarını incelemenizi öneririz.

B. Üçüncü Parti Özellikleri.

Hizmetimizi bir Üçüncü Taraf Hizmetine bağlamanıza veya Hizmetimizi bir Üçüncü Taraf Hizmeti " Üçüncü Kişi Özellikleri " aracılığıyla sunmanıza izin verebiliriz. Bir Üçüncü Taraf Özelliği kullanıyorsanız, hem biz hem de ilgili üçüncü taraf, Üçüncü Taraf Özelliğini kullanımınızla ilişkili bilgilere erişebilir ve bunları kullanabilir ve üçüncü tarafın gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Üçüncü Parti Özelliklerin bazı örnekleri aşağıdakileri içerir:

 • Beğenme, Paylaşma ve Giriş Yapma. Hizmetimize, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlar da dahil olmak üzere, Üçüncü Şahıs Hizmetleri üzerinden İçeriği “beğenmenize” veya “paylaşmanıza” ya da Phoenix Minecraft hesabınıza giriş yapmanızı sağlayan bir piksel veya SDK yerleştirebiliriz. Hizmetimiz aracılığıyla böyle bir Üçüncü Şahıs Hizmetine katılmayı seçerseniz, Üçüncü Şahıs Hizmetini bizimle paylaşmaya yetkili kıldığınız herhangi bir bilgiyi (kullanıcı kimliğiniz, fatura bilgileriniz, herkese açık profil bilgileri, e-posta adresi, doğum günü, arkadaş listesi ve diğer hesap ve profil verileri). Aynı şekilde, Hizmetimiz aracılığıyla böyle bir Üçüncü Şahıs Hizmete katılmayı veya Cihazınızdaki Üçüncü Şahıs Hizmetine giriş yaptıysanız Hizmetimizi ziyaret etmeyi tercih ederseniz, Üçüncü Taraf Hizmeti Hizmetimizdeki faaliyetleriniz hakkında bilgi alabilir ve ilişkilendirebilir Üçüncü Şahıs Hizmet'in zaten sizin hakkınızda sahip olduğu bilgilerin bulunduğu bilgiler.
 • Marka Sayfaları ve Chatbotlar. İçeriğimizi Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda sunabiliriz. İçeriğimize katıldığında bize sağladığınız her türlü bilgi (marka sayfamız veya Facebook Messenger'daki chatbotumuz gibi) bu Gizlilik Politikasına uygun olarak ele alınır. Ayrıca, Hizmetimize bir Üçüncü Şahıs Hizmetinde (örneğin, bir tweet veya yazıdaki Phoenix Minecraft ile ilişkilendirilmiş bir etiket kullanarak) halka açık bir şekilde başvurursanız, referansınızı Hizmetimizde veya Hizmetimizle birlikte kullanabiliriz.

C. İletişim.

 • E-postalar. Abonelikten çıkma bağlantısını tıklamak için gönderilen e-postalarda verilen talimatları izleyerek veya bizi başlıklı bölümde belirtilen e-posta adresinden e-postayla göndererek, istediğiniz zaman promosyon e-postaları almayı tercih edebilirsiniz. E-postanın konu alanındaki UNSUBSCRIBE sözcüğü ile aşağıdaki “Bize Ulaşın”. Hesabınız, işlemleriniz, hizmetiniz veya Phoenix Minecraft'ın devam etmekte olan ticari ilişkileri hakkında olanlar gibi promosyon dışı e-postalardan vazgeçemeyeceğinizi lütfen unutmayın.
 • Push bildirimleri. Cihazınızda push bildirimi almaya karar verdiyseniz, cihazınızdaki izinleri ayarlayarak veya uygulamamızı kaldırarak istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz.

8) VERİ GÜVENLİĞİ

Bilgilerinizi kayıp, hırsızlık, kötüye kullanma ve yetkisiz erişim, açıklama, değişiklik ve imhadan korumaya yardımcı olmak için makul idari, fiziksel ve teknik güvenlik önlemlerini uyguluyoruz ve koruyoruz. Bununla birlikte, internet üzerinden aktarım tamamen güvenli değildir ve bilgilerinizin güvenliğini garanti edemeyiz.

9) GİZLİLİK POLİTİKAMIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Bu Gizlilik Politikasını herhangi bir zamanda gözden geçirme ve yeniden yayınlama hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik derhal revize edilmiş Gizlilik Politikasını yayınladığında geçerli olacaktır. Hizmetimizi kullanmaya devam etmeniz, yayınlanan Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi gösterir. Değişiklikler önemliyse, e-posta adresinize ek bildirimde bulunabiliriz.

10) BİZE ULAŞIN

Bu Gizlilik Politikası, veri uygulamalarımız veya yürürlükteki yasalara uygunluğumuz hakkında herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen bize ulaşın:

Destek talebi açmak için tıklayın.